Türk basketboluna önemli yetenekler kazandıran Baş Antrenör Ali KAYA; Uygar Batuğ POLAT bundan tam 6 sene önce basketbola başladığında ince yapılı zayıf bir sporcuydu. İlk maçından itibaren takım için liderliğe soyundu. Çıktığı 119 maçta sayı ile buluşan toplamda 2.013 sayı attı. Maç başı ortalaması 16,92 olan Uygar Batuğ POLAT’ın kariyer rekoru ise 40 sayı.

Uygar Batuğ POLAT’ın Türkiye’nin en iyi 2003 jenerasyon oyuncularından biri olduğunu belirten Baş Antrenör Ali KAYA yaptığı açıklamada; Uygarın basketbolda önü çok açık, atletik fiziği ile altyapı kariyerinden sonra profosyonel olarak bu işi yapabilir. Takımın sayı lideri olmasına rağmen örnek ahlak ve kişiliği ile Türk basketbolunun gurur duyacağı bir karakter sergiliyor bu da onun takım içindeki rolunü en iyi şekilde yapmasına olanak sağlıyor.

6 Sezondan beri takımdaki sporcuların tüm istatistiklerini tutan Baş Antrenör Ali KAYA; Uygar Batuğ POLAT bilimin süzgecinden geçen bir sporcu. Önüne sürekli hedefler koydu ve başardı. Başta ailesi ve dayısı onun için en büyük destekçileri oldu.