Türk basketboluna önemli yetenekler kazandıran Baş Antrenör Ali KAYA; Ender ÇAĞLAR bundan tam 6 sene önce basketbola başladığında hiperaktif ve sprinter bir sporcuydu. 5 yıl boyunca takımımızda oyun kuruculuk görevinde bulundu. Çıktığı 121 maçta sayı ile buluşan toplamda 1.003 sayı attı. Maç başı ortalaması 8,29 olan Ender ÇAĞLAR’ın kariyer rekoru ise 27 sayı. 

Ender ÇAĞLAR’ın Türkiye’nin en iyi 2003 jenerasyon oyuncularından biri olduğunu belirten Baş Antrenör Ali KAYA yaptığı açıklamada; Ender çok çalışkan ve aynı zamanda çok hırslı bir oyuncu. Bu sezon öncesi forvet oynamak istediğini teknik ekibimize iletti. Teknik rapor doğrultusunda enderin en iyi şut attığı dip bölgesinden bir rol çıkarttık. Bunu sayısız tekrar ile otomatikleştirdik. Etkili bir dip şütorü olarak takımımıza önemli katkılar yapmaktadır. Ayrıca yaz idmanlarının yıldızı olarak kendini sürekli geliştirme eğilimde olması bizleri ayrıca motive etmektedir.

6 Sezondan beri takımdaki sporcuların tüm istatistiklerini tutan Baş Antrenör Ali KAYA; Ender ÇAĞLAR bilimin süzgecinden geçen bir sporcu. Önüne sürekli hedefler koydu ve başardı. Başta babası ve takım arkadaşları onun en büyük destekçileri oldu.