Türk basketboluna önemli yetenekler kazandıran Baş Antrenör Ali KAYA; Onur ÖNAL bundan tam 3 sene önce tanıştığımızda kendine ait bir şut sitili olan bir sporcuydu. Geçen sezon takımımızın play-off karşılaşmasında sekiz üçlükle kırılması zor bir rekorla takıma merhaba dedi. Çıktığı 56 maçta sayı ile buluşan toplamda 411 sayı attı. Maç başı ortalaması 7,34 olan Onur ÖNAL’ın kariyer rekoru ise 29 sayı.

Onur ÖNAL’ın Türkiye’nin en iyi 2004 jenerasyon oyuncularından biri olduğunu belirten Baş Antrenör Ali KAYA yaptığı açıklamada; Onur kendilerinden 1 yaş oyuncularla olmasına rağmen çok istekli ve çalışkan bir görüntü sergiliyor. Antrenman kaçırmayan Onur ÖNAL aynı zamanda basketbolu yaşam biçimi haline getirmiş bir oyuncu. Bu sezon öncesi çok iyi yaz dönemi geçiren Onur ÖNAL geçen sezon 178 sayı atarken bu sezon 233 sayı ile kendini geliştirmeye devam ediyor. Takımın en iyi serbest atış ve orta mesafe yüzdesine sahip olan Onur ÖNAL takımın 6. adam rolünü üstlenmekte.

6 Sezondan beri takımdaki sporcuların tüm istatistiklerini tutan Baş Antrenör Ali KAYA; Onur ÖNAL bilimin süzgecinden geçen bir sporcu. Önüne Amerika Birleşik Devletlerin’de eğitim almak ve basketbolcu olmak hedefini koydu. Baş Antrenör Ali KAYA ile çizdiği kariyer planlamasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Amerika hayali konusunda başta ailesi ve takım arkadaşları onun her zaman en büyük destekçisi olmaya devam ediyor.